Автор Тема: Социальное законодательство Украины  (Прочитано 14583 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн ОльгаОльга

  • Ветеран
  • ******
  • Сообщений: 6642
  • Страна: ua
  • Благодарностей: 15
  • Пол: Женский
  • Украина.Николаев.
    • Мой теремок
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #30 : 09 Декабря 2009, 20:54:36 »
 ghj я смотрю такой энтузиазм только  у молодых мамочек....нам за 14 лет-только раз коляску Антеевскую дали,когда одну,купленную за свои деньги съездили и путёвку в ноябре месяце на Западную Украину!Поймите,что делать так как вы говорите-забирать время и нервы,необходимые для реабилитации...это ж целыми днями можно ходить по инстанциям-добиваться-и не факт,что чего-то добьётесь!
Вопрос в другом:почему не оповещают родителей специальные службы о том,что положено и что реально выполняется....а я скажу-даже тут блат-кто подмазал,тот и получает машины и путёвки и т.д.а кто нет-ждите годами....может дождётесь...

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #31 : 09 Декабря 2009, 21:01:15 »
ghj я смотрю такой энтузиазм только  у молодых мамочек....нам за 14 лет-только раз коляску Антеевскую дали,когда одну,купленную за свои деньги съездили и путёвку в ноябре месяце на Западную Украину!Поймите,что делать так как вы говорите-забирать время и нервы,необходимые для реабилитации...это ж целыми днями можно ходить по инстанциям-добиваться-и не факт,что чего-то добьётесь!
Вопрос в другом:почему не оповещают родителей специальные службы о том,что положено и что реально выполняется....а я скажу-даже тут блат-кто подмазал,тот и получает машины и путёвки и т.д.а кто нет-ждите годами....может дождётесь...
 А куда нам без энтузиазма, по другому никак ллл ллл ллл  Не ту страну назвали Гондурасом...
« Последнее редактирование: 09 Декабря 2009, 21:04:36 от alenka »

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #32 : 11 Декабря 2009, 01:42:11 »
Вот сайт Национальной Ассомблеи Инвалидов Украины
  http://naiu.org.ua/ Много полезной информации, по законам тоже ттт

Оффлайн Elsi

  • Ветеран
  • ******
  • Сообщений: 4959
  • Страна: ua
  • Благодарностей: 30
  • Пол: Женский
  • Лена и Катюша, Донецк-Энергодар-Харьков Украина
    • Мой теремок
  • Награды http://forum.detiangeli.ru/index.php?topic=54529.0
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #33 : 13 Декабря 2009, 09:24:08 »
Здраствуйте! У меня к вам такой вопрос. Я опишу ситуацыю и может вы мне поможете. Я нахожусь в отпуске "по догляду за дитиною до трьохрічного віку". Этот отпуск скоро заканчивается. На роботе я хочу написать заявление за "згодою обох сторін" и стать на биржу. У меня ребенок инвалид(получает пенсию). Имею ли я на это право? Сколько времени я смогу там простоять? Сколько денег я буду получать. Будут ли какие то дополнительные деньги?Как часто надо будет отмечатся на бирже? А может вы мне посоветуете как по другому  поступить с выгодой для меня и ребенка. Извините за ошибки в письме. Спасибо.

Здравствуйте, Марьяна.
Я тоже собираюсь уволится, только через годик. Поэтому по какой статье - не посоветую. А по поводу биржи: на биржу становится не нужно. Нужно идти в собес, в тот кабинет, где оформляется пенсия и спрашивать, как оформиться "по уходу за ребенком-инвалидом". Тогда и стаж идет. И дополнительная денежка платится. Что-то между 200 и 300 грн. в месяц.
Україна понад усе!!!

Оффлайн mama vladika

  • Интересующийся
  • ***
  • Сообщений: 167
  • Страна: ua
  • Благодарностей: 0
  • Пол: Женский
  • Наталья, Украина
    • Мой теремок
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #34 : 13 Декабря 2009, 11:05:21 »
кто небудь оформлялся в собесе по уходу за ребенком? чтото мало вериться что и стаж пойдет и денег добавят...а былобы здорово,..
 

Оффлайн Vityk

  • Постоялец
  • *****
  • Сообщений: 758
  • Страна: ua
  • Благодарностей: 0
  • Пол: Мужской
  • Gutta cavat lapidem
    • Моя история
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #35 : 14 Декабря 2009, 10:58:22 »
кто небудь оформлялся в собесе по уходу за ребенком? чтото мало вериться что и стаж пойдет и денег добавят...а былобы здорово,..
Моя жена оформлена по уходу. Стаж идет 100% ,а вот на счет добавки - я так до конца и не понял. При оформлении вроде говорили, что будет надбавка к пенсии, но по факту ее нет (либо она зашифрована в пенсию)
На кого имеет зуб
Добродушный Трубкозуб?
На термитов да и только!
Развелось их в мире столько,
Что не только трубкозубы
На термитов точат зубы!:)


Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #37 : 02 Января 2010, 19:34:09 »
Постанова Кабінету Міністрів України

“Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації”

Документ визначає механізм безоплатного забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами (виробами медичного призначення) з метою медичної та соціальної реабілітації інваліда або дитини-інваліда.

Документ передбачає поділ технічних засобів на 2-і групи: - які отримують безпосередньо інваліди, діти-інваліди або їх законні представники для використання в амбулаторних та побутових умовах;

- якими забезпечуються інваліди, діти-інваліди в закладах охорони здоров’я для лікування в стаціонарних умовах.

До 1-ї групи належать:

- слухові апарати, сечоприймачі чоловічі та жіночі, високопоглинальні прокладки для жінок, які страждають нетриманням сечі, калоприймачі,  підгузники, а також технічні засоби з мовним виводом: глюкометри, термометри та тонометри.

До 2-ї групи належать:

- штучні протези клапанів серця, біфуркаційні судинні протези, лінійні судинні протези, кондуїти, електрокардіостимулятори, оксигенатори, набори для проведення коронарографії, набори для стентування коронарних судин без лікувального покриття, набори для проведення аортокоронарного шунтування, набори для імплантації механічного клапана серця, однокамерні ШВРС (SSI) з біполярним електродом, двокамерні ШВР (DDDR), кардіовертери-дефібрилятори однокамерні, кардіовертери-дефібрилятори двокамерні, протези очей, епіпротези, орбітальні імплантанти, протези щелеп, протези зубів, кохлеарні імплантанти, голосові протези, протези вушної раковини, клапанні лікворошунтуючі імплантанти, ендопротези суглобів, в тому числі ендопротези суглобів з видовженням для онкологічних хворих.
 
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 
П О С Т А Н О В А
від 3 грудня 2009 р. N 1301
Київ
 
Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів
і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами

 
     Відповідно до частини п'ятої статті 38 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ( 875-12 ) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
 
     Затвердити Порядок забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами, що додається.

 
 Прем'єр-міністр України                           Ю.ТИМОШЕНКО
 
     Інд. 28

 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 грудня 2009 р. N 1301
 
ПОРЯДОК
забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів
технічними та іншими засобами

 
     1. Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами (далі - технічні засоби) для якнайбільшої компенсації функцій ушкоджених органів, з метою медичної та соціальної реабілітації інваліда або дитини-інваліда з вираженими порушеннями функцій органів та систем.
 
     2. До технічних засобів, які отримують безпосередньо інваліди, діти-інваліди або їх законні представники в закладах охорони здоров'я для використання в амбулаторних та побутових умовах, належать слухові апарати, сечоприймачі чоловічі та жіночі, високопоглинальні прокладки для жінок, які страждають нетриманням сечі, калоприймачі, підгузники, а також технічні засоби з мовним виводом: глюкометри, термометри та тонометри.
 
     До технічних засобів, якими забезпечуються інваліди, діти-інваліди в закладах охорони здоров'я для лікування в стаціонарних умовах, належать штучні протези клапанів серця, біфуркаційні судинні протези, лінійні судинні протези, кондуїти, електрокардіостимулятори, оксигенатори, набори для проведення коронарографії, набори для стентування коронарних судин без лікувального покриття, набори для проведення аортокоронарного шунтування, набори для імплантації механічного клапана серця, однокамерні ШВРС (SSI) з біполярним електродом, двокамерні ШВР (DDDR), кардіовертери-дефібрилятори однокамерні, кардіовертери-дефібрилятори двокамерні, протези очей, епіпротези, орбітальні імплантанти, протези щелеп, протези зубів, кохлеарні імплантанти, голосові протези, протези вушної раковини, клапанні лікворошунтуючі імплантанти, ендопротези суглобів, в тому числі ендопротези суглобів з видовженням для онкологічних хворих.
 
     3. Забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними засобами здійснюється на підставі медичного висновку за рахунок та в межах коштів державного та місцевих бюджетів, передбачених на зазначену мету.
 
     4. Особи, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, забезпечуються технічними засобами у порядку, встановленому правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
 
     5. Потребу у забезпеченні технічними засобами (крім зубопротезування) визначають:
 
     інвалідів - медико-соціальні експертні комісії (далі - МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації;
 
     дітей-інвалідів - лікувально-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (далі - ЛКК) з підготовкою відповідного висновку.
 
     6. Облік інвалідів і дітей-інвалідів, які мають право на безоплатне забезпечення технічними засобами (далі - облік), ведуть управління охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, Міністерство охорони здоров'я Автономної Республіки Крим (далі - територіальні органи охорони здоров'я) за зареєстрованим місцем проживання осіб, тримання під вартою або відбування кримінального покарання.
 
     Територіальні органи охорони здоров'я мають право взяти, як виняток, на облік у встановленому МОЗ порядку інваліда і дитину-інваліда не за місцем реєстрації їх проживання.
 
     Інваліди і діти-інваліди, що перебувають на повному державному утриманні, під вартою або у місцях позбавлення волі, закладах соціального захисту для бездомних громадян, центрах соціальної адаптації, беруться на облік на підставі документів, зазначених у пункті 7 цього Порядку, на підставі звернення керівника відповідного закладу до територіальних органів охорони здоров'я.
 
     7. Для взяття на облік до територіальних органів охорони здоров'я інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда подає заяву про взяття на облік за формою, що затверджується МОЗ (далі - заява), разом з такими документами:
 
     1) паспортом або свідоцтвом про народження (для осіб віком до 16 років), або довідкою із слідчого ізолятора (для осіб, узятих під варту) чи установи виконання покарань (для засуджених);
 
     2) висновком МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до територіальних органів охорони здоров'я або коли змінюється група і причина інвалідності;
 
     3) індивідуальною програмою реабілітації (для інваліда і дитини-інваліда) або висновком ЛКК щодо забезпечення технічними засобами (для інвалідів, група інвалідності яких встановлена до 1 січня 2007 р. - безстроково або строк дії якої не закінчився);
 
     4) посвідченням про взяття на облік (для бездомних громадян);
 
     5) довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера для осіб, які досягли 18-річного віку (за наявності);
 
     6) паспортом з відміткою про наявність права здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (особам, які через релігійні переконання відмовилися від присвоєння ідентифікаційного номера);
 
     7) довідкою про реєстрацію місця проживання для дітей-інвалідів віком до 16 років та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних громадян).
 
     Законний представник інваліда, дитини-інваліда подає документи, що підтверджують його особу та повноваження як законного представника.
 
     Заява реєструється територіальним органом охорони здоров'я у журналі реєстрації, що ведеться за формою, затвердженою МОЗ (далі - журнал реєстрації).
 
     8. Дані, що містяться в зазначених у пункті 7 цього Порядку документах, заносяться інвалідом або законним представником інваліда, дитини-інваліда до заяви, після чого працівник територіального органу охорони здоров'я, відповідальний за ведення обліку, звіряє їх з поданими документами.
 
     Інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда відповідає за надані відомості. Подання документів, що містять завідомо неправдиві відомості, є підставою для відмови у взятті на облік.
 
     Якщо до заяви додаються не всі документи, територіальний орган охорони здоров'я повідомляє інваліду або законному представнику інваліда, дитини-інваліда у триденний строк про документи, які необхідно подати додатково.
 
     9. У разі відсутності в територіальному органі охорони здоров'я необхідного типу технічного засобу на момент подання заяви інвалід або дитина-інвалід береться на чергу, що формується за датою надходження заяви.
 
     10. Територіальними органами охорони здоров'я після забезпечення інваліда або дитини-інваліда відповідним технічним засобом заповнюється картка забезпечення технічними засобами (далі - картка). Відповідні дані про забезпечення інваліда або дитини-інваліда технічним засобом вносяться до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.
 
     11. Дата подання заяви разом із документами, зазначеними у пункті 7 цього Порядку, про що робиться відмітка в журналі реєстрації, є днем звернення щодо забезпечення технічним засобом.
 
     12. У разі зміни зареєстрованого місця проживання інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда звертається із заявою до територіального органу охорони здоров'я за новим зареєстрованим місцем проживання, який протягом п'яти робочих днів з дня одержання заяви надсилає відповідний запит до територіального органу охорони здоров'я за попереднім зареєстрованим місцем проживання. Після одержання відповідного запиту територіальний орган охорони здоров'я за попереднім зареєстрованим місцем проживання передає у місячний строк картку територіальному органу охорони здоров'я за новим зареєстрованим місцем проживання. При цьому в журналі реєстрації, що зберігається у територіальному органі охорони здоров'я за попереднім зареєстрованим місцем проживання, робиться позначка "Вибув" із зазначенням причини, а у територіальному органі охорони здоров'я за новим зареєстрованим місцем проживання робиться позначка "Прибув" із зазначенням дати.
 
     13. Інвалід або дитина-інвалід знімається з обліку в журналі реєстрації у разі:
 
     1) анулювання відповідних медичних показань для забезпечення технічним засобом;
 
     2) втрати статусу інваліда;
 
     3) виїзду на постійне місце проживання за кордон;
 
     4) настання смерті.
 
     У разі зняття з обліку в журналі реєстрації картка зберігається у територіальному органі охорони здоров'я протягом 75 років.
 
     14. Територіальні органи охорони здоров'я подають щороку до 15 березня до МОЗ звіт про кількість інвалідів і дітей-інвалідів, які перебувають на обліку, та тих, що зняті з обліку відповідно до пункту 13 цього Порядку, а також інформацію про кількість одержаних територіальними органами охорони здоров'я технічних засобів, їх вартість, кількість виданих технічних засобів, а також про їх залишок на початок та кінець звітного періоду.
 
     Форму звіту затверджує МОЗ.
 
     15. Тип технічного засобу визначає лікар, після чого інвалід або дитина-інвалід направляється на МСЕК (або ЛКК) у встановленому порядку з метою внесення відповідних даних до індивідуальної програми реабілітації.
 
     16. Територіальні органи охорони здоров'я забезпечують технічним засобом інваліда і дитину-інваліда через заклади охорони здоров'я, перелік яких затверджується наказом територіальних органів охорони здоров'я, та установи, у яких тримаються особи, взяті під варту, чи засуджені.
 
     17. Заклади охорони здоров'я забезпечують інвалідів і дітей-інвалідів технічними засобами на підставі відомості, форма якої затверджується МОЗ, наданої територіальним органом охорони здоров'я, в якій зазначаються, зокрема, прізвище, ім'я та по батькові інваліда, дитини-інваліда, для якої призначений технічний засіб, тип технічного засобу.
 
     Відомість складається територіальним органом охорони здоров'я з урахуванням черговості інвалідів і дітей-інвалідів відповідно до пункту 9 цього Порядку.
 
     Інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда після пред'явлення документа, що посвідчує особу, та отримання технічного засобу розписується у двох відомостях. Один примірник відомостей з підписами повертається до територіального органу охорони здоров'я, другий - зберігається в закладі охорони здоров'я, що видає технічний засіб.
 
     Заклад охорони здоров'я під час забезпечення технічним засобом надає інваліду або законному представнику інваліда, дитини-інваліда інструкцію щодо його експлуатації та талон на гарантійний ремонт.
 
     Для заміни технічного засобу після закінчення строку його експлуатації або дострокової заміни інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда подає територіальному органу охорони здоров'я заяву про його заміну за формою, затвердженою МОЗ.
 
     Строк, на який видається технічний засіб, визначається інструкцією фірми-виробника.
 
     У разі коли строк, на який видається технічний засіб, менший ніж один місяць, територіальні органи охорони здоров'я мають право видати його інваліду або законному представнику інваліда, дитини-інваліда у необхідній на період, не менший ніж один місяць, кількості.
 
     18. Діти-інваліди забезпечуються технічними засобами першочергово у міру дорослішання.
 
     19. Днем отримання інвалідом або законним представником інваліда, дитини-інваліда технічного засобу вважається день видачі його у користування.
 
     20. У разі виникнення потреби у заміні технічного засобу за медичними показаннями інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда на підставі довідки лікаря повторно звертається до МСЕК чи ЛКК з метою отримання висновку.  
 
« Последнее редактирование: 02 Января 2010, 21:07:55 от alenka »

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #38 : 02 Января 2010, 19:41:36 »
Розпорядження Кабінету Міністрів України

“Про затвердження плану заходів щодо запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на період до 2012 року”
Даний документ передбачає:

-    використання матеріально-технічних, методичних та інших ресурсів шкіл-інтернатів для забезпечення супроводу дітей з інвалідністю в загальноосвітніх школах з інклюзивним навчанням;

-    підготовку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо інклюзивного та інтегрованого навчання;

-    введення посади асистента вчителя для забезпечення навчання дітей з інвалідністю;

-    розробку нормативу фінансування витрат, пов’язаних з навчанням дітей з інвалідністю;

-    забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним та інтегрованим навчанням спеціальними підручниками і наочними дидактичними посібниками;

-    організацію підвезення учнів з порушеннями опорно-рухового апарату та зору до місця навчання спеціально обладнаними транспортними засобами у супроводі підготовленого персоналу;

-    внесення змін до Державних будівельних норм і стандартів з питань проектування навчальних закладів, спрямованих на створення умов для навчання дітей з інвалідністю;

-    створення умов для безперешкодного доступу таких дітей до будівель і приміщень загальноосвітніх начальних закладів, які вже функціонують тощо

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #39 : 02 Января 2010, 19:45:09 »
Постанова Кабінету Міністрів України

“Про затвердження порядку забезпечення санаторно-курортними путівками дітей-інвалідів”

Це ПЕРШИЙ!!! документ, який визначає порядок та механізм забезпечення дітей-інвалідів санаторно-курортними путівками.

Путівка буде видаватись не лише дитині-інваліду, але і особі, яка її супроводжує на безоплатній основі.

Передбачено ЗБІЛЬШЕННЯ кількості путівок для дітей хворих на дитячий церебральний параліч.

Забезпечення путівками буде здійснюватись закладами охорони здоровя за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів з урахуванням рекомендацій визначених в індивідуальній програмі реабілітації.

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #40 : 02 Января 2010, 19:47:35 »
Постанова Кабінету Міністрів України

“Деякі питання забезпечення транспортними послугами осіб з обмеженими фізичними можливостями”

Даний документ передбачає:

З метою належного забезпечення транспортними послугами осіб з обмеженими фізичними можливостями ВПЕРШЕ!!! кошти, що передбачаються у державному бюджеті для оновлення парку автобусів та тролейбусів, будуть спрямовуватись на закупівлю рухомого складу, ВИКЛЮЧНО!!! пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Встановлення технічних вимог до конструкції рухомого складу, забезпечення розробки документації та налагодження виробництва рухомого складу пристосованого до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Розробку заходів, пов’язаних з державною підтримкою перевізників, які надають транспортні послуги особам з обмеженими фізичними можливостями.

Визначення правила посадки (висадки) осіб з обмеженими фізичними можливостями у громадські транспортні засоби.

Починаючи з 2010 року забезпечення заходів щодо:
- спрямування коштів місцевих бюджетів на придбання рухомого складу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- забезпечення роботи за окремим графіком на кожному маршруті громадського транспорту не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- надання під час проведення конкурсу з перевезення пасажирів переваги перевізникам, які використовують транспортні засоби, пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 
П О С Т А Н О В А
від 3 грудня 2009 р. N 1310
Київ
 
Про внесення змін до Порядку
проведення конкурсу з перевезення пасажирів
на автобусному маршруті загального користування

 
     Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
 
     1. Внести до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081 ( 1081-2008-п ) (Офіційний вісник України, 2008 р., N 96, ст. 3173; 2009 р., N 40, ст. 1349, N 57, ст. 1982), зміни, що додаються.
 
     2. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування, крім пункту 1 затверджених цією постановою змін, який набирає чинності з 1 січня 2011 року.

 
 Прем'єр-міністр України                           Ю.ТИМОШЕНКО
 
     Інд. 21

 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 грудня 2009 р. N 1310
 
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку проведення конкурсу
з перевезення пасажирів на автобусному
маршруті загального користування
( 1081-2008-п )

 
     1. Пункт 10 доповнити реченням такого змісту: "Організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.".
 
     2. Підпункт 8 пункту 29 викласти у такій редакції:
 
     "8) перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність;".
 
     3. В абзаці четвертому пункту 40 слова "призначених для перевезення осіб з особливими потребами" замінити словами "пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями".
 
     4. Пункт 62 після слова "організатора" доповнити словами "або робочого органу у розмірі, встановленому організатором для відповідного об'єкта конкурсу".
 
     5. У додатках 4 і 5 до Порядку ( 1081-2008-п ) слова "призначених для перевезення осіб з особливими потребами" замінити словами "пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями", а слова "призначений для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями" в усіх відмінках і формах числа замінити словами "пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями" у відповідному відмінку і числі.
{ Текст взято з сайту ВРУ http://zakon1.rada.gov.ua/ }
   
 

« Последнее редактирование: 02 Января 2010, 21:02:46 от alenka »

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #41 : 02 Января 2010, 20:56:28 »
З 1 листопада 2009 року, відповідно до прийнятого Урядом рішення, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам буде проведено перерахунок допомог, виходячи з нових розмірів прожиткових мінімумів.
Цим громадянам у грудні за основними відомостями будуть виплачені старі (неперераховані) розміри допомоги, а за додатковими відомостями буде доплачено за 2 місяці (листопад та грудень) різницю між розмірами допомоги після перерахунку і до нього.

Розмір державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, з 1 листопада 2009 року наведений у таблиці.


Категорія громадян
 Листопад-грудень (працюючим  інвалідам з дитинства)
 Листопад-грудень(на дітей-інвалідів та непрацюючим інвалідам з дитинства)
 
Інвалідам з дитинства І групи з надбавкою на догляд
 859,50
 887,9
 
Інвалідам з дитинства ІІ групи
 573
 601,4
 
Одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи з надбавкою на догляд
 573
 601,4
 
Інвалідам з дитинства ІІІ групи
 573
 601,4
 
Одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи з надбавкою на догляд
 573
 601,4
 
На дітей-інвалідів
 
 601,4
 
На дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд
 
 745,5
 
На дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд
 
 817,5
 
На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою
 
 630,05
 
На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд 
 
 946,05
 
На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 
 
 1018,05
 

 

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #42 : 02 Января 2010, 21:05:45 »
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 Постанова Кабінету Міністрів України

“Про заснування академічної стипендії Кабінету Міністрів України обдарованим студентам з числа інвалідів”


Уряд прийняв рішення щодо підтримки обдарованої молоді з числа інвалідів та здобуття ними вищої освіти.

Отже, з 1 січня 2010 року встановлено 100 академічних стипендій Кабінету Міністрів для студентів-інвалідів. Розмір стипендій становитиме 850 грн., а для інвалідів першої групи - на 50% більше.


П О С Т А Н О В А
від 3 грудня 2009 р. N 1312
Київ
 
Про заснування академічної стипендії
Кабінету Міністрів України
обдарованим студентам з числа інвалідів

 
     З метою створення більш сприятливих умов для здобуття молоддю з числа інвалідів вищої освіти і заохочення обдарованих студентів зазначеної категорії Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
 
     1. Заснувати з 1 січня 2010 р. 100 академічних стипендій Кабінету Міністрів України обдарованим студентам вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації з числа інвалідів (далі - академічна стипендія).
 
     2. Установити, що академічна стипендія виплачується обдарованим студентам вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації з числа інвалідів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр", у розмірі 850 гривень на місяць. Студентам зазначеної категорії з числа інвалідів I групи академічна стипендія збільшується на 50 відсотків.
 
     Академічна стипендія виплачується у межах відповідних бюджетних асигнувань, передбачених у Державному бюджеті України на 2010 та наступні роки.
 
     3. Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів, Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством охорони здоров'я розробити та затвердити у двотижневий строк Положення про академічну стипендію.

 
 Прем'єр-міністр України                           Ю.ТИМОШЕНКО
 

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #43 : 02 Января 2010, 21:12:41 »

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 
П О С Т А Н О В А
від 3 грудня 2009 р. N 1301
Київ
 
Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів
і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами

     Відповідно до частини п'ятої статті 38 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ( 875-12 ) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
 
     Затвердити Порядок забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами, що додається.

 
 Прем'єр-міністр України                           Ю.ТИМОШЕНКО
 
     Інд. 28

 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 грудня 2009 р. N 1301
 
ПОРЯДОК
забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів
технічними та іншими засобами

 
     1. Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами (далі - технічні засоби) для якнайбільшої компенсації функцій ушкоджених органів, з метою медичної та соціальної реабілітації інваліда або дитини-інваліда з вираженими порушеннями функцій органів та систем.
 
     2. До технічних засобів, які отримують безпосередньо інваліди, діти-інваліди або їх законні представники в закладах охорони здоров'я для використання в амбулаторних та побутових умовах, належать слухові апарати, сечоприймачі чоловічі та жіночі, високопоглинальні прокладки для жінок, які страждають нетриманням сечі, калоприймачі, підгузники, а також технічні засоби з мовним виводом: глюкометри, термометри та тонометри.
 
     До технічних засобів, якими забезпечуються інваліди, діти-інваліди в закладах охорони здоров'я для лікування в стаціонарних умовах, належать штучні протези клапанів серця, біфуркаційні судинні протези, лінійні судинні протези, кондуїти, електрокардіостимулятори, оксигенатори, набори для проведення коронарографії, набори для стентування коронарних судин без лікувального покриття, набори для проведення аортокоронарного шунтування, набори для імплантації механічного клапана серця, однокамерні ШВРС (SSI) з біполярним електродом, двокамерні ШВР (DDDR), кардіовертери-дефібрилятори однокамерні, кардіовертери-дефібрилятори двокамерні, протези очей, епіпротези, орбітальні імплантанти, протези щелеп, протези зубів, кохлеарні імплантанти, голосові протези, протези вушної раковини, клапанні лікворошунтуючі імплантанти, ендопротези суглобів, в тому числі ендопротези суглобів з видовженням для онкологічних хворих.
 
     3. Забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними засобами здійснюється на підставі медичного висновку за рахунок та в межах коштів державного та місцевих бюджетів, передбачених на зазначену мету.
 
     4. Особи, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, забезпечуються технічними засобами у порядку, встановленому правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
 
     5. Потребу у забезпеченні технічними засобами (крім зубопротезування) визначають:
 
     інвалідів - медико-соціальні експертні комісії (далі - МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації;
 
     дітей-інвалідів - лікувально-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (далі - ЛКК) з підготовкою відповідного висновку.
 
     6. Облік інвалідів і дітей-інвалідів, які мають право на безоплатне забезпечення технічними засобами (далі - облік), ведуть управління охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, Міністерство охорони здоров'я Автономної Республіки Крим (далі - територіальні органи охорони здоров'я) за зареєстрованим місцем проживання осіб, тримання під вартою або відбування кримінального покарання.
 
     Територіальні органи охорони здоров'я мають право взяти, як виняток, на облік у встановленому МОЗ порядку інваліда і дитину-інваліда не за місцем реєстрації їх проживання.
 
     Інваліди і діти-інваліди, що перебувають на повному державному утриманні, під вартою або у місцях позбавлення волі, закладах соціального захисту для бездомних громадян, центрах соціальної адаптації, беруться на облік на підставі документів, зазначених у пункті 7 цього Порядку, на підставі звернення керівника відповідного закладу до територіальних органів охорони здоров'я.
 
     7. Для взяття на облік до територіальних органів охорони здоров'я інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда подає заяву про взяття на облік за формою, що затверджується МОЗ (далі - заява), разом з такими документами:
 
     1) паспортом або свідоцтвом про народження (для осіб віком до 16 років), або довідкою із слідчого ізолятора (для осіб, узятих під варту) чи установи виконання покарань (для засуджених);
 
     2) висновком МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до територіальних органів охорони здоров'я або коли змінюється група і причина інвалідності;
 
     3) індивідуальною програмою реабілітації (для інваліда і дитини-інваліда) або висновком ЛКК щодо забезпечення технічними засобами (для інвалідів, група інвалідності яких встановлена до 1 січня 2007 р. - безстроково або строк дії якої не закінчився);
 
     4) посвідченням про взяття на облік (для бездомних громадян);
 
     5) довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера для осіб, які досягли 18-річного віку (за наявності);
 
     6) паспортом з відміткою про наявність права здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (особам, які через релігійні переконання відмовилися від присвоєння ідентифікаційного номера);
 
     7) довідкою про реєстрацію місця проживання для дітей-інвалідів віком до 16 років та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних громадян).
 
     Законний представник інваліда, дитини-інваліда подає документи, що підтверджують його особу та повноваження як законного представника.
 
     Заява реєструється територіальним органом охорони здоров'я у журналі реєстрації, що ведеться за формою, затвердженою МОЗ (далі - журнал реєстрації).
 
     8. Дані, що містяться в зазначених у пункті 7 цього Порядку документах, заносяться інвалідом або законним представником інваліда, дитини-інваліда до заяви, після чого працівник територіального органу охорони здоров'я, відповідальний за ведення обліку, звіряє їх з поданими документами.
 
     Інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда відповідає за надані відомості. Подання документів, що містять завідомо неправдиві відомості, є підставою для відмови у взятті на облік.
 
     Якщо до заяви додаються не всі документи, територіальний орган охорони здоров'я повідомляє інваліду або законному представнику інваліда, дитини-інваліда у триденний строк про документи, які необхідно подати додатково.
 
     9. У разі відсутності в територіальному органі охорони здоров'я необхідного типу технічного засобу на момент подання заяви інвалід або дитина-інвалід береться на чергу, що формується за датою надходження заяви.
 
     10. Територіальними органами охорони здоров'я після забезпечення інваліда або дитини-інваліда відповідним технічним засобом заповнюється картка забезпечення технічними засобами (далі - картка). Відповідні дані про забезпечення інваліда або дитини-інваліда технічним засобом вносяться до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.
 
     11. Дата подання заяви разом із документами, зазначеними у пункті 7 цього Порядку, про що робиться відмітка в журналі реєстрації, є днем звернення щодо забезпечення технічним засобом.
 
     12. У разі зміни зареєстрованого місця проживання інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда звертається із заявою до територіального органу охорони здоров'я за новим зареєстрованим місцем проживання, який протягом п'яти робочих днів з дня одержання заяви надсилає відповідний запит до територіального органу охорони здоров'я за попереднім зареєстрованим місцем проживання. Після одержання відповідного запиту територіальний орган охорони здоров'я за попереднім зареєстрованим місцем проживання передає у місячний строк картку територіальному органу охорони здоров'я за новим зареєстрованим місцем проживання. При цьому в журналі реєстрації, що зберігається у територіальному органі охорони здоров'я за попереднім зареєстрованим місцем проживання, робиться позначка "Вибув" із зазначенням причини, а у територіальному органі охорони здоров'я за новим зареєстрованим місцем проживання робиться позначка "Прибув" із зазначенням дати.
 
     13. Інвалід або дитина-інвалід знімається з обліку в журналі реєстрації у разі:
 
     1) анулювання відповідних медичних показань для забезпечення технічним засобом;
 
     2) втрати статусу інваліда;
 
     3) виїзду на постійне місце проживання за кордон;
 
     4) настання смерті.
 
     У разі зняття з обліку в журналі реєстрації картка зберігається у територіальному органі охорони здоров'я протягом 75 років.
 
     14. Територіальні органи охорони здоров'я подають щороку до 15 березня до МОЗ звіт про кількість інвалідів і дітей-інвалідів, які перебувають на обліку, та тих, що зняті з обліку відповідно до пункту 13 цього Порядку, а також інформацію про кількість одержаних територіальними органами охорони здоров'я технічних засобів, їх вартість, кількість виданих технічних засобів, а також про їх залишок на початок та кінець звітного періоду.
 
     Форму звіту затверджує МОЗ.
 
     15. Тип технічного засобу визначає лікар, після чого інвалід або дитина-інвалід направляється на МСЕК (або ЛКК) у встановленому порядку з метою внесення відповідних даних до індивідуальної програми реабілітації.
 
     16. Територіальні органи охорони здоров'я забезпечують технічним засобом інваліда і дитину-інваліда через заклади охорони здоров'я, перелік яких затверджується наказом територіальних органів охорони здоров'я, та установи, у яких тримаються особи, взяті під варту, чи засуджені.
 
     17. Заклади охорони здоров'я забезпечують інвалідів і дітей-інвалідів технічними засобами на підставі відомості, форма якої затверджується МОЗ, наданої територіальним органом охорони здоров'я, в якій зазначаються, зокрема, прізвище, ім'я та по батькові інваліда, дитини-інваліда, для якої призначений технічний засіб, тип технічного засобу.
 
     Відомість складається територіальним органом охорони здоров'я з урахуванням черговості інвалідів і дітей-інвалідів відповідно до пункту 9 цього Порядку.
 
     Інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда після пред'явлення документа, що посвідчує особу, та отримання технічного засобу розписується у двох відомостях. Один примірник відомостей з підписами повертається до територіального органу охорони здоров'я, другий - зберігається в закладі охорони здоров'я, що видає технічний засіб.
 
     Заклад охорони здоров'я під час забезпечення технічним засобом надає інваліду або законному представнику інваліда, дитини-інваліда інструкцію щодо його експлуатації та талон на гарантійний ремонт.
 
     Для заміни технічного засобу після закінчення строку його експлуатації або дострокової заміни інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда подає територіальному органу охорони здоров'я заяву про його заміну за формою, затвердженою МОЗ.
 
     Строк, на який видається технічний засіб, визначається інструкцією фірми-виробника.
 
     У разі коли строк, на який видається технічний засіб, менший ніж один місяць, територіальні органи охорони здоров'я мають право видати його інваліду або законному представнику інваліда, дитини-інваліда у необхідній на період, не менший ніж один місяць, кількості.
 
     18. Діти-інваліди забезпечуються технічними засобами першочергово у міру дорослішання.
 
     19. Днем отримання інвалідом або законним представником інваліда, дитини-інваліда технічного засобу вважається день видачі його у користування.
 
     20. У разі виникнення потреби у заміні технічного засобу за медичними показаннями інвалід або законний представник інваліда, дитини-інваліда на підставі довідки лікаря повторно звертається до МСЕК чи ЛКК з метою отримання висновку.
 
 
   

Оффлайн alenka

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 276
  • Страна: ru
  • Благодарностей: 1
  • Пол: Женский
  • Мама Ангелочка
    • Награды
Re: Социальное законодательство Украины
« Ответ #44 : 02 Января 2010, 21:53:21 »
Міністерство праці та соціальної політики Соціальний захист інвалідів  http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=41290&page=0

Урядовий портал
Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

http://www.kmu.gov.ua/control/

Міністерство охорони здоров'я України
офіційний сайт

http://www.moz.gov.ua/ua/i/

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту http://www.kmu.gov.ua/sport/control/


Гарячі телефонні лінії 
 
26.12.2008 "Гаряча лінія" Міністерства праці та соціальної політики України 
0-800-507-309
 
 
05.12.2008 Національна „гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей 
Тел.: 0-800-500-335
цілодобовий телефон довіри 451-5-451
з питань допомоги жертвам насилля у сім'ї далi...»
 
 
05.12.2008 Телефон гарячої лінії Кабінету Міністрів для постраждалих від стихійного лиха 
(044) 256-78-08 далi...»
 
 
05.12.2008 Телефон прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів 
(044) 254-05-65 далi...»
 
 
05.12.2008 "Гаряча" телефонна лінія з питань пенсійного забезпечення 
0-800-500-392 далi...»
 
 
03.11.2008 Телефони "гарячих" ліній регіональних управлінь Пенсійного фонду України 
Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві
(044) 482-11-18 далi...»
 
 
06.10.2008 Телефон “гарячої” телефонної лінії Пенсійного фонду України 
0-800-503-753
(044) 284-63-74 далi...»
 
 
17.01.2008 Телефони "гарячих ліній" районних управлінь Пенсійного фонду України в м. Києві 
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві - 482-11-18 далi...»